× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Pałac w Wilanowie

Posiadłość Milanów została zakupiona przez króla Jana III Sobieskiego w 1677 roku. Pod jego czujnym okiem wybudowano tu barokowy pałac, a wokół pałacu powstały ogrody, folwark i zwierzyniec. W XVIII wieku właścicielką pałacu była Izabela Lubomirska, która przekazała posiadłość córce oraz jej mężowi - Stanisławowi Kostce Potockiemu. To z ich inicjatywy otwarto tu w 1805 roku muzeum dostępne dla wszystkich. Ostatnim rodem posiadającym Wilanów byli Braniccy. Po II wojnie światowej pałac stał się własnością państwa, a po przeprowadzeniu prac konserwatorskich został w 1962 roku ponownie otwarty dla publiczności. 

Dziś jest to jedno z topowych miejsc na turystycznej mapie Warszawy.  Miejsce, którego nie można ominąć poznając królewską historię stolicy. Zwiedzać można park oraz pałac, pełen pamiątek i dzieł sztuki, kolekcjonowanych przez lata. Oprócz tego Wilanów organizuje liczne lekcje muzealne i warsztaty dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Wycieczka po Wilanowie to niezapomniana podróż w czasie!

Polecane wycieczki i imprezy
Zaufali nam:
plansza
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.