× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego, którego budowa rozpoczęła się dopiero kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z sierpnia i września 1944 roku, to instytucja unikatowa, będąca nie tylko miejscem przechowywania i prezentowania pamiątek związanych z historią Powstania Warszawskiego, lecz także miejscem żywych spotkań z historią, spotkań kulturalnych i wielopokoleniowych.  Muzeum znajduje się w dawnym budynku Eletrowni Tramwajowej na warszawskiej Woli, który wybudowano w 1908 roku! Podczas Powstania Warszawskiego przy elektrowni przebiegała linia tzw. twardego frontu, a więc była ona bezpośrednim świadkiem wydarzeń, o których dziś opowiada muzealna ekspozycja. 

Budowa muzeum rozpoczęła się w 2003 roku z inicjatywy ówczesnego prezydenta stolicy, Lecha Kaczyńskiego. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność Powstania Warszawskiego oraz życia okupacyjnego, z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych.  Zbiory to ponad 30 tysięcy eksponatów, a ich liczba rośnie każdego dnia! 

Muzeum jest dostosowane do młodszych odwiedzających. Na zwiedzanie należy przeznaczyć minimum 1,5 godziny. 

Polecane wycieczki i imprezy
Zaufali nam:
plansza
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.