× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego to podróż w czasie do sierpnia i września 1944 roku. Muzeum, poświęcone tamtym wydarzeniom i jego uczestnikom, znajduje się w budynku dawnej zajezdni tramwajowej u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej. Wystawa główna składa się z kilku podstawowych części. Na parterze przedstawiono czas okupacji, genezę Powstania i godzinę "W" - czyli wybich Powstania. Na anstresoli przedstawiono przebieg walk  w pierwszych tygodniach walki i życie codzienne w powstańczej Warszawie.  W kinie "Palladium" obejrzeć można kroniki powstańcze pokazywane w czasie trwania Powstania. Na trasie zwiedzania znajduje się również aranżacja kanału, w której przygotowano przejmującą scenografię oraz efekty dźwiękowe i wizualne. Trasa kanału zaprowadzi nas na ekpozycję poświęconą upadkowi Powstania.

Centralnym punktem drugiej części ekspozycji jest Sala pod Liberatorem, w której umieszczono replikę 1:1 samolotu Liberator B-24J oraz m.in. kino 3D, w którym wyświetlany jest film "Miasto Ruin" (5 minutowy przelot nad zniszczonym miastem). Na poziomie minus 1 znajduje się przejmująca ekspozycja przedstawiająca Powstanie widziane oczami Niemców oraz druga aranżacja kanału podziemnego.

Polecamy również spacer po otaczającym budynek muzeum Parku Wolności, w którym znajduje się Mur Pamięci z wyrytymi nazwiskami blisko 11 tysięcy Powstańców, którzy polegli w walkach, niezwykłe murale polskich artysyów upamiętniające Powstanie, wielkoformatowe zdjęcia w kolorze, a także replikę wozu powstańczego "Kubuś" i oryginalny bunkier.


Muzeum jest nieczynne we wtorki.
Czas zwiedzania:
90'-120'
Liczba osób w grupie: max. 20 (grupy powyżej 20 osób dzielone są na mniejsze i wchodzą z dwoma przewodnikami)

Choć muzeum zostało otwarte kilkanaście lat temu wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, stąd należy rezerwować wejścia z dużym wyprzedzeniem.


Cena biletu: od 15,00 zł/os.
Cena za usługę przewodnika MPW: 150,00 zł (język polski)
+ 50,00 zł (organizacja zwiedzania)


Cena zawiera:
- bilet wstępu do muzeum
- usługa przewodnika (dla 1 grupy)
- organizację zwiedzania


Wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego można uzupełnić o wycieczkę objazdową szlakiem Warszawy okresu okupacji oraz wizytę w Muzeum Więzienia PawiakOferta ważna do 2100-01-01
Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Teatr Wielki
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Zaufali nam:
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.