× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Zwiedzanie Gazowni Warszawskiej

Zastanawialiście się skąd w naszych domach bierze się gaz? Jak mogły wyglądać gazowe przyrządy do układania fryzur? Do czego tak naprawdę wykorzystywano neogotycką wieżę ciśnień? Na te i wiele innych pytań odpowiemy Państwu podczas wycieczki do zabytkowej Gazowni na warszawskiej Woli przy ul. Kasprzaka.

Monumentalny kompleks budynków z przełomu XIX i XX wieku to dawna „fabryka gazu na Czystem” – dzisiaj znana jako gazownia przy Kasprzaka. Podczas naszej wycieczki zobaczymy imponujące neogotyckie budynki, dowiemy się jak wyglądały warszawskie ulice rozświetlone latarniami gazowymi, zgłębimy działanie doskonale zachowanych dawnych maszyn i urządzeń technologicznych i przyswoimy sobie takie nazwy jak "ssawy rotacyjne" czy "płuczki amoniakalne"!

Gorąco zapraszamy na jedną z najlepszych wycieczek z naszgo cyklu.


Termin:

Miejsce zbiórki:
Przy budynku portierni obok głównego wejścia na teren Gazowni przy ul. Kasprzaka 25

Cena: 
25,00 zł - bilet normalny
5,00 zł - bilet ulgowy (dzieci i młodzież szkolna)

Czas trwania: 
ok. 2 - 2,5 godziny


Zapisując się na tę wycieczkę wyrażacie Państwo zgodę na umieszczenia Państwa danych osobowych w postaci imienia i nazwiska na liście uczestników wycieczki i przekazanie jej administracji Gazowni zgodnie z wymaganiami właściciela terenu.Oferta ważna do 2100-01-01
Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Warszawska Praga
Współczesna i historyczna odsłona warszawskiej Pragi - wycieczka objazdowa połączona ze spacerem
Co zobaczyć w Warszawie
Synagoga Nożyków
Synagoga Nożyków to jedyna żydowska świątynia, która przetrwała w Warszawie do dziś. Jej budowę ukończono w 1912 r. a fundatorem był zamożny kupiec Zalman Ben Menashe Nożyk wraz z małżonką Rywką. Przed II wojną światową była to jedna z pięciu największych warszawskich synagog.
Zaufali nam:
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.