× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Szalone lata 60.

Szalone lata 60 - te to wycieczka na pokładzie zabytkowego Jelcza zwanego pieszczotliwie "Ogórkiem", w czasie której przeniesieny się w czasie do Warszawy lat sześćdziesiątych. Była to niezwykła dekada w dziejach naszego miasta. Stolica wyrwała się wówczas z okowów realnego socjalizmu pozwalając na rozkwit nowego - modernistycznego miasta. Realizowano wówczas śmiałe wizje architektoniczne, powstawały budynki, które z czasem uzyskały status nowych ikon Warszawy projektowane przez światowej klasy architektów. Warszawa była wówczas wielkim placem budowy. Powstały m.in. "Ściana Wschdnia" wraz z Rotundą, Dom Chłopa, Osiedla Kubusia Puchatka, dworce linii średnicowej, Osiedle za Żelazą Bramą, Sady Żoliborskie, Zatrasie.... Opwiemy o relizacjach Karpińskiego, Leykama, Pniewskiego, Stępińskiego, Romanowicza, Skibniewskiej. Jednym słowem prawdziwa gratka dla miłośników architektury i Warszawy.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania niezwykłości naszego miasta.
 


Termin:

Miejsce zbiórki: 
Pętla autobusowa na rogu Focha i Trębackiej (przy pl. Piłsudskiego)

Cena: 
35,00 zł - bilet normalny
15,00 zł - bilet ulgowy

Czas trwania:
ok. 90 minut


 Oferta ważna do 2100-01-01
Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Teatr Wielki
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Zaufali nam:
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.