× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Rejs statkiem Loewentin

Warszawa widziana z perspektywy jedynej tak dzikiej rzeki położonej w centrum europejskiej stolicy. Stąd najpiękniej prezentuje się Stare Miasto, Stadion Narodowy i warszawskie mosty. Na statku istnieje możliwość zorganizowania posiłku w formie szwedzkiego stołu, a także komentarza przewodnickiego (opowieść o mieście i rzece). Na statku możemy również zapewnić dodatkową animację grupy (forma do uzgodnienia), poczęstunek, kolację. 

Loewentin to statek o historycznym rodowodzie sięgającym końca XIX w. Statek został zwodowany w 1892 roku w Królewcu jako jednostka pasażerska o napędzie parowym. Przez dekady pływał po Mazurach - najpierw pod banderą niemiecką, a po wojnie pod polską jako "Łowiczanka" i "Hanka Sawicka" oraz służył jako portowa resturacja. W latach 80. został wydobyty na brzeg i porzucony. Po przejściu przez nowych właścicieli od 2008 roku przeszedł gruntowy remont z zachowaniem walorów historycznych jednostki. Od kilku lat pływa po Wiśle.

Statek ma dwa pokłady - górny, słoneczny, na którym istnieje możliwość zorganizowania open grilla oraz dolny. Jednostka w zależności od stanu wody w Wiśle pomieści od 60 do 80 pasażerów. Obecnie stacjonuje na Bulwarach Karskiego.

Możliwość wykorzystania do rejsów spacerowych z przewodnikiem, rejsów widokowych, imprez firmowych. 


Liczba miejsc: 80Oferta ważna do 2100-01-01
Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Teatr Wielki
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Zaufali nam:
plansza
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.