× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Pyzy z Różyca

Kultowy przysmak warszawskiej ulicy wprost ze słynnego "Różyca", czyli Bazaru Różyckiego na Pradze. Praskie pyzy były przez dziesięciolecia niekwestionowanym królem ulicznego jedzenia, zanim przyjęły się u nas - dzisiaj wszechobecne - "fast foody" w postaci hamburgerów i kebabów. Oryginalnie pyzy były serwowane w słoikach po dżemach lub marmoladzie - obowiązkowo ze słoninką i cebulką. Pyzy na "Różycu" pakowano w bańki po mleku, które były pookręcane szalikami i kocami, aby utrzymać ciepło przez kilka godzin, a podstawowym chwytem marketingowym było głośne zawołanie "pyyyyyzyyy, gorąceeeeeee pyyyyyzy", na które przekrzykiwały się sprzedawczynie. Dla stałych klientów - obowiązkowa była wkładka zza pazuchy, czyli nielegalna wódeczka z piersiówki - w cenie przekąski. Nawiązując do tych najlepszych tradycji polecamy pyzy prosto z Różyca - w słoiczku, ze słoninką i cebulką, w wariancie mięsnym lub bezmięsnym.Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki to najwyższy budynek w Polsce (włącznie z iglicą), będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych, powojennych symboli Warszawy.
Zaufali nam:
plansza
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.