× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Kameralny rejs po Kanale Żerańskim

Kanał Żerański to droga wodna o długości 17 km łącząca Wisłę z Zalewem Zegrzyńskim, a tym samym z rzeką Bug i Narwią. Jego początki sięgają panowania Zygmunta III Wazy, który nakazał uregulowanie przepływającej w tym rejonie rzeki grożącej wylewami, w tym podtopieniem dworu myśliwskiego Wazów zlokalizowanego w pobliskim Nieporęcie. Kanał w dzisiejszym kształcie zaczął być budowany w połowie XIX wieku i był elementem szerszego założenia: stworzenia nowego szlaku wodnego łączącego poprzez Narew i Niemen zlewnię Wisły i centralną Polskę z Morzem Bałtyckim.

Zupełnie nowe znaczenie i nowe funkcje Kanał Żerański zyskał po wybudowaniu Portu Żerańskiego, śluzy żerańskiej i po utworzeniu Zalewu Zegrzyńskiego (1963).


Liczba osób: max. 45

 Oferta ważna do 2100-01-01
Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Teatr Wielki
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Zaufali nam:
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.