× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Damy i rycerze

Podróż do Warszawy wieków średnich przez zaułki i zakamarki Starego Miasta. Na uczestników czeka szereg niecodziennych atrakcji. Na swojej drodze napotkają m.in. patrol lekkozbrojnej milicji miejskiej (witający uczestników w bramie, pouczający o obowiązkach, sukcesywnie „kontrolujący” w trakcie spaceru), trędowatego żebraka "proszącego" o datki, panie swawolne "murwami" nazywane (lekko nagabujące męską część wycieczki), miejscowego złodziejaszka szukającego okazji, kupca z Rusi z warsztatem rogowniczym, wędrownego kaznodzieję wieszczącego zagładę i handlującego relikwiami, pojedynkujących się rycerzy (prezentacja pełnego ceremoniału, opowieść o elementach nakładanego uzbrojenia), kata miejskiego w przenośne dyby zakuwającego.


Wycieczkę poprowadzi przewodnik - narrator przybliżający kontekst i tło historyczne napotkanych postaci.


Cena uzależniona od liczby stanowisk, postaci i dokładnego scenariusza wydarzenia.Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Teatr Wielki
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Zaufali nam:
plansza
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.