× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt
Co zobaczyć w Warszawie

Jeśli nie masz pewności jakie obiekty warto zwiedzić podczas pobytu w stolicy, jeśli masz mało czasu i zależy Ci na obejrzeniu tylko najważniejszych miejsc lub po prostu szukasz inspiracji – chętnie pomożemy! Poniżej znaleźć możesz szereg propozycji na udane spędzenie czasu w naszym pięknym mieście!

 

Teatr WielkiTeatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Teatr PolskiTeatr Polski, otwarty w 1913 roku, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej renomowanych teatrów współczesnych.
Muzeum WarszawyMuzeum Warszawy, mające swą siedzibę główną w samym sercu warszawskiej Starówki, gromadzi pamiątki związane z historią Warszawy i jej mieszkańców.
Stadion LegiiStadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Łazienkowskiej 3.
Muzeum Więzienia PawiakMuzeum Więzienia Pawiak to miejsce ściśle związane z tragiczną historią Polaków pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945.
Teatr Królewski i Stara OranżeriaTeatr Królewski to jeden z kilku zaledwie zachowanych, oryginalny teatrów dworskich z XVIII wieku. Teatr znajduje się w Starej Oranżerii na terenie Łazienek Królewskich - zespołu pałacowo-parkowego, powstałego z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Fotoplastikon WarszawskiPokaz trójwymiarowych zdjęć prezentowanych na ponad stuletnim urządzeniu, działającym w tym samym miejscu od początku swego istnienia. Fotoplastikon Warszawski to nie tylko jedyne takie miejsce na mapie stolicy, lecz także trwały element tożsamości Warszawy.
Centrum Interpretacji ZabytkuCentrum Interpretacji Zabytku, będące początkiem trasy Piwnic Staromiejskich, to miejsce pokazujące historię warszawskiej Starówki, a zwłaszcza jej okres powojenny: gruntowną odbudowę i wpisanie na światową listę UNESCO.
Telewizja PolskaGmach Telewizji Polskiej znajduje się przy ulicy Woronicza. To tutaj powstają programy takich kanałów jak TVP 1 czy TVP2.
Gazownia Warszawska - Muzeum GazownictwaZabytkowy kompleks budynków dawnej Gazowni Warszawskiej powstałej na Woli w 1888 roku! Dziś mieści się tu Muzeum Gazownictwa.
Polskie RadioGmach przy al. Niepodległości 77/85 to główna siedziba jednej z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce. W budynku znajdują się studia m.in Jedynki, Dwójki oraz Czwórki Polskiego Radia.
Muzeum Czar PRLMuzeum Czar PRL to miejsce gromadzące pamiątki z okresu komunizmu w Polsce.
Muzeum NeonówMuzeum Neonów to jedyne takie muzeum w Polsce. Otwarte w 2012 roku zajmuje się nie tylko kolekcjonowaniem neonów powstałych po roku 1945, ale też ochroną i dokumentacją reklam świetlnych po II wojnie światowej.
Centrum Nauki KopernikCentrum Nauki Kopernik otwarto w 2010 roku. Znajduje się na Wybrzeżu Kościuszkowskim, tuż przy pomniku Warszawskiej Syrenki. Celem Centrum jest promowanie i popularyzacja nauki zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.
Planetarium Niebo KopernikaPokaz nieba na sferycznym ekranie o średnicy 16 metrów to niezapomniane przeżycie dla osób w każdym wieku!
Stadion NarodowyStadion Narodowy został wybudowany w latach 2008-2011 na miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia, i otwarty w 2012 roku przed Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012. Na Stadionie odbywają się zarówno wydarzenia sportowe, jak i spotkania kulturalne oraz polityczne.
Muzeum Fryderyka ChopinaMuzeum Fryderyka Chopina to miejsce związane z życiem i twórczością jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów.
Muzeum Historii Żydów Polskich Muzeum Historii Żydów Polskich, potocznie nazywane Muzeum Polin, to miejsce dokumentujące wielowiekową historię Żydów polskich. Wzniesione w latach 2009-2013, a otwarte w 2014, realizuje funkcję tradycyjnego muzeum, jak i centrum kulturalno-edukacyjnego.
Muzeum Powstania WarszawskiegoMuzeum Powstania Warszawskiego to instytucja gromadząca pamiątki związane z historią Powstania Warszawskiego i jego uczestnikami, a także miejsce żywych spotkań z historią - spotkań kulturalnych i wielopokoleniowych.
Pałac w WilanowiePosiadłość króla Jana III Sobieskiego i jego żony, Marysieńki.
Zamek KrólewskiZamek Królewski to jedno ze sztandarowych miejsc na turystycznej mapie Warszawy. Pierwotnie Zamek był siedzibą książąt mazowiecki, od XVI wieku siedziba władz I Rzeczpospolitej. Zniszczony w 1944 roku przez Niemców, został ponownie otwarty dla zwiedzających dopiero w 1984 roku!
Pałac Kultury i NaukiPałac Kultury i Nauki to najwyższy budynek w Polsce (włącznie z iglicą), będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych, powojennych symboli Warszawy.
Park MiniaturPark Miniatur to projekt niezwykły. Dzieło pasjonatów, w które włożono mnóstwo serca i ogrom wiedzy. Każda miniatura wykonywana jest z ogromnym pietyzmem i dbałością o najmniejsze detale. Efekt piorunujący!
Synagoga NożykówSynagoga Nożyków to jedyna żydowska świątynia, która przetrwała w Warszawie do dziś. Jej budowę ukończono w 1912 r. a fundatorem był zamożny kupiec Zalman Ben Menashe Nożyk wraz z małżonką Rywką. Przed II wojną światową była to jedna z pięciu największych warszawskich synagog.
Pałac na WyspieLetnia rezydencja ostatniego króla Rzeczpospolitej - Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Zaufali nam:
plansza
Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.