Spacer po Starych Powązkach - We love Warsaw
× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Spacer po Starych Powązkach

Warszawskie Stare Powązki to nekropolia z ponad 230-letnią historią, ze względu na swój niepowtarzalny charakter bywa niekiedy porównywana z paryskim Père-Lachaise. Powązki są miejscem, które jak żadne inne nadaje się do pięknego jesiennego spaceru.

Podczas wycieczki po nekropoli pokażemy Wam historię Warszawy i dzieje jej mieszkańców, zaklęte na wieki w kamiennych grobowcach. Wspólnie z Państwem odkryjemy style dawnej architektury warszawskiej, spojrzymy na modę i sztukę minionych wieków, a także odwiedzimy groby znanych osobistości: Dąbrowskiej, Ady Sari, Prusa, Reymonta, Żwirki i Wigury, marsz. Rydza-Śmigłego, Moniuszki, Kiepury, Niemena, Staffa, Hanki Bielickiej i wielu innych. Na koniec staniemy nad mogiłą Dominika Merliniego – jednego z twórców nekropoli i Jerzego Waldorffa – ratownika dziedzictwa warszawskich Powązek.


Termin:
Godzina: 12:00
Miejsce zbiórki: przy bramie św. Honoraty
Cena: 20 PLN (dzieci i młodzież szkolna - bezpłatnie)

Serdecznie zapraszamy!Zapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Teatr Wielki
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Zaufali nam:

Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.