Śladami Powstania Warszawskiego: Bitwa o Stare Miasto - We love Warsaw
× Wycieczki i imprezy: Grupowe Codzienne Szkolne Wydarzenia i spacery Transfery Co zobaczyć w Warszawie Nasze trasy O nas Kontakt

Śladami Powstania Warszawskiego: Bitwa o Stare Miasto

Z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,  wraz z członkami grupy rekonstrukcyjnej przygotowaliśmy dla Was wyprawę, która pozwoli przenieść się w czasie do pamiętnych dni sierpnia i września 1944 roku. 

W czasie pierwszej wycieczki cyklu opowiemy o jednym z najważniejszych epizodów Powstania: Bitwie o Stare Miasto. Dowiemy się między innymi, co powstańcy znaleźli w zdobytych magazynach na Stawkach, o próbach połączenia z Żoliborzem, o pociągu pancernym, o szlaku bojowym Zgrupowania Radosław, o czołgu pułapce....

W czasie wycieczki przewodnik będzie występował w stroju historycznym. Grupie będzie też towarzyszył powstaniec lub sanitariuszka z grupy rekonstrukcyjnej.


Termin:
Godzina: 12:00
Miejsce zbiórki: przy kościele św. Jana Bożego
Cena: 20 PLN (dzieci i młodzież szkolna bezpłatnie!)
Czas trwania: ok. 2 godzinyZapytaj / Zarezerwuj:
e-mail:
Telefon (opcjonalne):
Polecane wycieczki i imprezy
Nasze trasy
Szlakiem Powstania Warszawskiego
Mapa powstańczej Warszawy - wycieczka śladami walk z sierpnia i września 1944 roku
Co zobaczyć w Warszawie
Teatr Wielki
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy i kraju.
Zaufali nam:

Zapisz się do Newslettera
Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach i nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.