English version
Wersja polska
Kontakt
O nas
Oferta
Aktualności
strona główna
04.06.2017 Warszawa lata 70.
"Warszawski cwaniak", czyli Warszawa lat 70.
Synonimem Polaka jest kreatywność, która pojawia się nasilona w sytuacjach trudnych. PRL nie jest łatwy, ale dla wielu jest twórczym czasem „radzenia sobie”. Z okien autobusu zobaczymy piękne idee mieszkań dla każdego obywatela. Posmakujemy Zachodu pod hotelem Victoria i Wschodu pod Bazarem Różyckiego czy Stadionem Dziesięciolecia. Przewodnik - warszawski cwaniak - przeprowadzi Was przez trudne meandry życia lat 70-tych. Wsiądziemy do polskiej wersji francuskiego autobusu. Pojedziemy Jelczem, zwanym „peerką”.
 
Trasa:
Trębacka – Plac Teatralny – Plac Piłsudskiego – Królewska – Grzybowska – Żelazna – Solidarności – Trasa W-Z – Targowa – Ząbkowska – Brzeska – Zieleniecka – Most Poniatowskiego – Krucza – Plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – Plac Piłsudskiego – Trębacka
 
Pojazd:
Jelcz PR110M – Rząd PRL podpisał umowę z francuską firmą Berliet. W ten sposób nie tylko sprowadzono te autobusy do Polski, ale także opracowano polską wersję pojazdu. „Peerki” jeździły po Warszawie od 1976 do 1987 roku. Niestety, okazały się zbyt delikatne na nasze warunki.

Termin: 04.06 (niedziela)
Godzina: 14:00 | 16:00
Miejsce zbiórki: Pętla autobusowa na rogu Focha i Trębackiej (przy pl. Piłsudskiego)
Cena: 29,00 zł - bilet normalny | 19,00 zł - bilet ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy)
Czas trwania: ok. 90 minut

"Bus(z)owanie po Warszawie to cykl wycieczek zabytkowymi autobusami realizowany wspólnie z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Adventure Warsaw. Przeniesiemy się do Warszawy powojennej z lat 40. i 50., 60., 70., 80., i wreszcie 90. Zajrzymy do „tamtej stolicy” przez okna autobusów z danej epoki. Każda wycieczka to inny pojazd! Przedrzemy się przez ruiny i zgliszcza, spróbujemy odbudować miasto, spotkamy warszawskich cwaniaków. Poznamy także tajemnice PRLowskiej architektury, doświadczymy klimatu apokalipsy i wreszcie poczujemy prawdziwą wolność. A wszystko to ujęte w fascynującej i pełnej napięcia opowieści naszych przewodników!

 Zapraszamy do wspólnego odkrywania niezwykłości Warszawy!

09.05 Retrospekcja. Lata 70. - podróż Berlietem.
Numer vouchera
04.06.2017 - 14:00 [pozostało 0 biletów] -
04.06.2017 - 16:00 [pozostało 12 biletów] -
Liczba biletów
Cena
Imię
Nazwisko
Telefon
Email
Forma płatności
Liczba dzieci do lat 3.:
Akceptuję regulamin
Chcę otrzymywać newsletter
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay