English version
Wersja polska
Kontakt
O nas
Oferta
Aktualności
strona główna
28.05.2017 Warszawa lata 60.
"Niewinni czarodzieje" - Warszawa lat 60.
 
Miasto dźwignęło się z ruin, a mieszkańcy potrzebują artystycznego oddechu. Ciężka praca splata się z zabawą i rozrywką, radość z biedą, nowoczesność z prowizorką. Absurdy na każdym kroku, a jednak trzeba jakoś żyć. Z przewodnikiem – artystą, wciągniemy Cię w świat big bitu, bikiniarzy, jazzu i kabaretów. Wsiądź do jednego z najpiękniejszych autobusów polskiej produkcji i przeżyj czarodziejską podróż po zrekonstruowanej stolicy! Błękitny San z Sanoka to wyjątkowy wehikuł czasu.
 
Trasa:
Trębacka – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Piękna – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Świętokrzyska – Mazowiecka – Plac Piłsudskiego – Trębacka
 
Pojazd:
San H-100 – Według wielu najładniejszy, seryjnie produkowany polski autobus. W przeciwieństwie do „ogórka” jego wygląd jest lekki i bardziej wysmakowany. Sany H-100 królowały na ulicach miast, miasteczek i wsi w latach 60. i 70. XX wieku.

Termin: 09.04 (niedziela)
Godzina: 14:00 | 16:00
Miejsce zbiórki: Pętla autobusowa na rogu Focha i Trębackiej (przy pl. Piłsudskiego)
Cena: 29,00 zł (bilet normalny) 19,00 zł (bilet ulgowy)
Czas trwania: ok. 90'

"Bus(z)owanie po Warszawie to cykl wycieczek zabytkowymi autobusami realizowany wspólnie z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Adventure Warsaw. Przeniesiemy się do Warszawy powojennej z lat 40. i 50., 60., 70., 80., i wreszcie 90. Zajrzymy do „tamtej stolicy” przez okna autobusów z danej epoki. Każda wycieczka to inny pojazd! Przedrzemy się przez ruiny i zgliszcza, spróbujemy odbudować miasto, spotkamy warszawskich cwaniaków. Poznamy także tajemnice PRLowskiej architektury, doświadczymy klimatu apokalipsy i wreszcie poczujemy prawdziwą wolność. A wszystko to ujęte w fascynującej i pełnej napięcia opowieści naszych przewodników!

Pełen harmonogram znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania niezwykłości Warszawy!